Menu

Agra-Art czyli sztuka aukcji

Aukcja Kolekcji maj 2014

kole_kcjoner

 

W tym tygodniu rozpoczynamy Aukcję Kolekcji. 


Kiedy mamy możliwość wystawienia zbioru obiektów od jednego właściciela, wówczas można często uzyskać niskie ceny wywoławcze. Większość sprzedających podchodzi do takiej aukcji „pakietowo” - część się sprzeda doskonale, część średnio, niektóre może poniżej oczekiwań, ale liczy się efekt sumaryczny.Jak zawsze powtarzamy - niskie ceny na aukcji to zawsze większa zachęta do dużej licytacji i .. wysokich cen uzyskanych. W końcu każdy liczy na okazję.
Aukcja Kolekcji będzie miała 2 etapy - internetowy i dogrywkę na sali. Kiedyś (ostatnio w 2005 roku) robiliśmy tego typu, internetowo-realne aukcje, również bazujące na konkretnych kolekcjach.  


 Dlaczego etap internetowy ? 

Cóż, skoro 10 lat temu tego typu aukcje miały sens i powodzenie liczymy że obecnie, gdy Internet stał się nieodłącznym towarzyszem życia niemal wszystkich, tym bardziej będą atrakcyjne.Etap internetowy może być również okazją do złożenia zlecenia z limitem. Limit  ( o ile nie zostanie przebity online) zostanie automatycznie  przeniesiony do aukcji dogrywkowej.


Dlaczego dogrywka na sali ?
Żeby jeszcze dać ostatnią szansę tym, którzy nie zdążyli, zapomnieli lub dowiedzieli się później.

Jak to wygląda technicznie ?
Od wtorku 6 maja (od 12:00) do wtorku 13 maja (do 12:01) aukcja toczy się w Internecie na http://aukcje.agraart.pl. Po zakończeniu aukcji internetowej, osoby które ją wygrały dostaną wiadomość mailową o rezultacie tego etapu . W wiadomości będzie prośba o potwierdzenie, czy będą chciały brać udział w dogrywce na sali, czy też pozostają przy swojej ofercie internetowej. Ponieważ emaile lubią czasami płatać figle, my ze swojej strony również powiadomimy i spytamy zwycięzców o dalszy ciąg.

Finał na sali.
Finał, czyli aukcja dogrywkowa na sali, odbędzie się dwa dni po etapie internetowym, czyli 15 maja o godzinie 17:00 w siedzibie Agry-Art (Warszawa, ul. Wilcza 55/63). Oczywiście udział w etapie internetowym nie jest konieczny do uczestnictwa na aukcji na sali. Chcemy maksymalnie ułatwić uczestnictwo w aukcji - można więc będzie licytować osobiście, przez internet live i oczywiście przez telefon. 
Licytacja obiektów zacznie się od cen uzyskanych w etapie internetowym .  
Jeżeli cena internetowa nie zostanie przebita na sali, wówczas nabywcą zostaje osoba, która zaoferowała najwyższą cenę w etapie internetowym.

Katalog w Internecie, wystawa w galerii.
Przy tej aukcji nie ma katalogu drukowanego na papierze - za to mamy piękną publikację elektroniczną. Wszystkie obiekty można też oglądać na żywo w Galerii Współczesnej Agra-Art - Warszawa, Wilcza 55/63 (11-18), tel. (22) 745 10 25

© Agra-Art czyli sztuka aukcji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci