Menu

Agra-Art czyli sztuka aukcji

Wiosenny internet

kole_kcjoner

Jacek Yerka - Geopolityka - kredki, papier

Jacek Yerka - Geopolityka - projekt pastel, kredki.

 


 

W tym roku minęło 11 lat odkąd zaczęliśmy robić aukcje online. Niektórzy może jeszcze pamiętają, jak pierwsze aukcje internetowe były jedynie preludium i ustaleniem ceny wywoławczej dla aukcji sztuki współczesnej. Wówczas wszystkie obiekty miały cenę wywoławczą 100 zł , a ceny uzyskane w internecie stawały się wywoławczymi na aukcji "młotkowej". To były czasy obfitości, okazji, tanich obrazów i dużych emocji.

Nieco później, aukcje online zaczęły u nas własne życie, oparte na autorskim oprogramowaniu, które działa do dzisiaj. Nasze aukcje, mimo , że oparte na identycznej zasadzie działania, jak te które znajdziemy na Allegro czy Ebay'u, mają podstawową zaletę - wszystkie obiekty jakie się tu pojawiają są przez nas przejrzane, sprawdzone i dostępne przez czas aukcji w rzeczywistej galerii. 

 


 

 Staramy się by na aukcjach online były obiekty tanie - przeważają te z cenami wywoławczymi od 100 zł, a najdroższe rzadko przekraczają 3000 zł - a przez to atrakcyjne i pobudzające do licytacji. Nie trzymamy się jakiejś określonej kategorii obiektów - dlatego na listingach można znaleźć prace olejne mało znanych lub młodych artystów, a z drugiej strony rysunki lub grafiki uznanych mistrzów jak Stażewski, Nowosielski, Tarasin.

 


 

Na kwietniowej aukcji podążamy za modą - w grudniu 2013 przez rynek przemknęły informacje o udanym debiucie kolejnej kategorii kolekcjonerskiej - czyli sztuce komiksu. 

 

 

U nas można licytować blaudruk Kajka i Kokosza z "Mirmiła w opałach".


Na aukcji znajdziemy też zawsze poszukiwane drzeworyty Dudy-Gracza:

.. cyklu Judaica, 1964


 

Trochę awangardy :

Henryk Stażewski & Koji Kamoji 

 


 

Od pewnego czasu na aukcjach online wystawiamy też plakaty:

Tym razem tematycznie to BHP w latach 60-tych :)

 


 

 Aukcja kończy się we wtorek 12 kwietnia o 12:01. Jest to aukcja z tzw dogrywką - jeżeli ktoś kliknie w ostatnich 2 minutach aukcji, jest ona przedłużana automatycznie o 2 minuty. Ten prosty zabieg eliminuje nieporozumienia wynikające z faktu, gdy wiele osób klika w ostatnim momencie (a zawsze ktoś jest szybszy, nawet o milisekundy). Przy dogrywce, w zwolnionym, 2 minutowym tempie, licytacja trwa dopóki nie wygra najwytrwalszy.

Gdyby ktoś nie mógł być przy końcu aukcji, to albo może złożyć zlecenie z limitem i system będzie licytował automatycznie do zadanej granicy, albo ewentualnie można do nas zadzwonić  (22 745 10 25 lub 20)  i zostawić zlecenie.

Adres aukcji: http://aukcje.agraart.pl

 

© Agra-Art czyli sztuka aukcji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci