Menu

Agra-Art czyli sztuka aukcji

Zostaliśmy partnerem Artfact!

kole_kcjonerNawiązaliśmy współpracę z Artfact/Invaluable.

Artfact to jeden z tzw integratorów, czyli serwisów gromadzących wyniki aukcji oraz publikujących oferty nadchodzacych aukcji - podobnie jak Artnet czy Artprice. 
Artfact jest może mniej znany w Europie, ponieważ jest firmą amerykańską, ma jednak zaletę polegajacą na współpracy z mniej znanymi domami aukcyjnymi z USA i Kanady. W 2007 r Artfact przejął Invaluable - swój odpowiednik w Wielkiej Brytanii, co wzbogaciło bazę firmy o klientów europejskich.

Artfact od początku 2009 przejął organizowanie aukcji live od Ebay  (który zrezygnował z prowadzenia tego typu aukcji w końcu 2008 r). Obecnie Artfact oferuje zintegrowany pakiet promocyjny swoim partnerom - czyli promowanie aukcji oraz udostępnianie systemu do aukcji w czasie rzeczywistym.

Agra ma ( i będzie dalej używać) swój własny system aukcji live dla polskich użytkowników, natomiast Artfact będzie udostępniał moduł angielskojęzyczny. Na dodatek zyskujemy dostęp do ok. 6 mln potencjalnych klientów . Oprócz Agry (jedyne z Polski) z Artfact współpracuje m.in. Dorotheum (Austria), Koeller (Szwajcaria) czy Tajan (Francja).

Co ciekawe, Artfact umożliwił nam licytację w naszych kochanych złotówkach :).

W przypadku aukcji sztuki dawnej, to i tak jest raczej teoretyczny eksperyment, ponieważ prawo zakazu wywozu skutecznie odcina nas od klientów spoza Polski. Co prawda są  już jakieś jaskółki zmian i może wreszcie jakoś zostanie to "po europejsku" uregulowane. 

 Z drugiej strony, jest to na pewno szansa dla sztuki współczesnej. która jest tania dla strefy "eurodolara", nawet w tych kryzysowych czasach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [całkiem nikt] *.centertel.pl

    www.gawlos-pintura.blogspot.com

© Agra-Art czyli sztuka aukcji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci